השוטה מחצר המלוכה

השוטה מחצר המלוכה

חורף, 1553. האינקוויזיציה רודפת את חנה גרין, נערה יהודייה בת ארבע עשרה, והיא נאלצת לברוח עם אביה מספרד. אך חנה איננה פליטה ככל הפליטים. היא ניחנה במתת "הראייה", היכולת לחזות את העתיד - כישרון יקר מציאות בתקופה הסוערת של מלכוּת בית טיוּדוֹר האנגלית.
חנה מאומצת על ידי רוברט דאדלי, דמות כריזמטית וזוהרת, בנו של הלורד פּרוֹטֶקטוֹר, השולט בממלכה בפועל עד התבגרותו של  המלך הקטין אדוארד. היא נשכרת כליצנית, כ"שוטה האלוהית",  בחצר המלוכה של המלכה מרי, ובהמשך גם בזו של המלכה אליזבת, אך משמשת למעשה כמרגלת. הצעירה מוצאת את עצמה לכודה בין הפטיש לסדן, ביריבות בין המלכה מרי לאחותה החורגת, אליזבת. היא יודעת שסכנה גדולה מרחפת מעל ראשה - אישום בכפירה, בבגידה ובכישוף. חנה, שידה מובטחת לאחד בעוד היא מאוהבת באדונה, נאלצת לבחור בין חיי שלווה כפשוטת עם ובין התככים המסוכנים של משפחת המלוכה, הקשורים קשר אמיץ לכמיהותיה ולתשוקותיה שלה.

"ספר חובה... הרומן ההיסטורי המשובח של השנה."
דיילי מייל (בריטניה)

"רומן סוחף מאין כמותו."
ניוזדיי

"רענן וססגוני להפליא... במקום להסתפק בתיאור ציורי של החיים בחצר המלוכה, גרגורי חושפת את טבעה הקלאוסטרופובי והמשחית, ועושה זאת בכישרון מופלא."
פאבּלישֶרז ויקלי

פיליפה גרגורי כתבה את רב המכר "בת בולין האחרת". היא סופרת ושדרנית ברדיו ובטלוויזיה. היא בעלת תואר דוקטור בספרות המאה השמונה-עשרה מאוניברסיטת אדינבורו. היא זכתה לשבחים רבים על הרומנים ההיסטוריים שכתבה, כולל תסריט שעיבדה לטלוויזיה בשביל הבי-בי-סי, ועל ספרי המתח שלה המתרחשים בימינו. פיליפה גרגורי חיה עם משפחתה בצפון אנגליה.

 


"השוטה מחצר המלכות" שופע עובדות היסטוריות מרתקות ודמויות אמיתיות מהעבר והסיפור הנפרש בפני הקורא מגלה מערבולת של תככים, בגידות, יריבויות מרות, אובדן אמונה ואהבה נכזבת.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר