המבוך

המבוך

כתב חידה, מערה מסתורית ושתי נשים שסיפוריהן נכרכים זה בזה במרחק 800 שנה זה מזה.

 

יולי 1209

 בקארקאסון הנתונה במצור על-ידי צבאות הצלבנים נערה בת שבע-עשרה מקבלת מאביה ספר מסתורי, ספר אשר, לדבריו, מהווה שליש מהטרילוגיה השומרת את סודו האמיתי של הגביע הקדוש. סוד שאותו נשבעו שומרי הטרילוגיה לשמור אל מול כוחות אפלים, כוחות הכוללים אף את אחותה של אלאיס.

אלאיס אמנם אינה מבינה את המילים המשונות או את הסמלים הטמירים שבספר, אך היא מבינה את השליחות אשר אביה הטיל עליה, לשמור על סודו של המבוך.

  

יולי 2005

במהלך עבודתה של משלחת ארכיאולוגית בדרום צרפת נקלעת אליס טאנר אל מערה מסתורית. תגליתה - שני שלדים וסמל מבוך החקוק בקיר המערה ובטבעת – סוחפת אותה לחזיונות על העבר, חזיונות הדוחפים אותה למרוץ כנגד השעון להגנת סוד האמור להישאר עלום – סוד המקשר בינה לעבר נורא... עברה שלה. 

 

קייט מוס היא ממייסדי פרס אורנג' לספרות וחברה באגודה המלכותית לאומנויות. כיום קייט מתגוררת עם משפחתה במערב סאסֶקס ובקארקאסוֹן.

"ניסיון נועז ומעורר הערצה... תפאורות הרקע מלאות השראה... כמה מהסצנות עוצמתיות במיוחד... המסר ברור: 'בזכות סיפורי העבר המשותפים לכולנו, לעולם לא נמות'. ועוד יותר מכך, ברורה האמונה שסם החיים הוא אהבה, 'שאותה מוריש כל דור לבא אחריו'... ללא ספק סיום מרומם רוח לרומן מסקרן... ומלא להט".

                                                       Sunday Times

 

"הרומן המרתק של השנה... כתיבתה של מוס אינטליגנטית להפליא. אהבתה לאזור קארקאסוֹן... ניכרת בתיאורים הנדיבים של העיר ושל אזור הכפר שמסביב; ובולט גם המחקר המעמיק לתוך חיי הקתרים ושפתם... המבוך יעמוד בציפיות של כל קורא, גם בשל אהבתה הברורה של מוס לנושא והלהט הנרטיבי שלה".

                                                            The Observer

 

"רומן היסטורי המתרחש בצרפת וכתוב באלגנטיות. סיפור על... קונספירציות מודרניות ולהט מימי הביניים... הנסב סביב שלושה ספרים אבודים".

                                                             Independent

 

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר