בת הפירט

בת הפירט

"באמריקה ידעו רק מעט על חיי בג'מייקה".
(- ארול פלין)
 
סירתו של ארול פלין נסחפה לחופי ג'מייקה בשנת 1946, והכוכב ההוליוודי הגדול של זמנו, הולל אפוף שערוריות, מיהר לרכוש לעצמו אי מול חופיה.
כששככו הדי המסיבות הסוערות שנערכו באי, ונשכח גם טיב היחסים שבעליו קיים עם נערות צעירות יותר ויותר, נותרו מאחור מיי, בתו הבלתי חוקית של פלין - שירשה כמה מנטיותיו הפרועות יותר של אביה - ואמה אידה, רומנטיקנית ונועזת, עדיין רדופת חלומות של זוהר והרפתקה, כמהה לעולם גדול יותר, בוהק יותר מעולמה בעיירה הקטנה שלחוף הים.
 
שערוריות, מעשיות פירטים עתיקות, סיפורי פליטים ועלילת החיפוש אחר מטמון אבוד - כל אלה נקשרים בזוהר ההוליוודי ומתרחשים על רקע נופיו האקזוטיים של גן העדן הטרופי, שיושביו נאבקים להשתחרר מכבלי הקולוניאליזם.
ואולם מעל הכול זהו סיפור חייהן, מאבקיהן ואהבותיהן של שתי נשים יוצאות מגדר הרגיל, שגורלן נקשר קשר בלתי ניתן להתרה בגורלו של הכוכב ההוליוודי, וסיפורן הוא סיפור ההיסטוריה המגרה, החבויה של עידן שנעלם: סיפור על קרבה, בגידה, דיכאון וכפרה, על קבלה עצמית ועל הזכות להיאהב על אף חטאי העבר.
 
  
 
מרגרט סזייר-תומפסון, ילידת ג'מייקה, מלמדת ספרות וכתיבה יוצרת במכללת ולסלי שבמסצ'וסטס, ארה"ב. "בת הפירט" הוא ספרה השני. ספרה הראשון, "ההיסטוריה האמיתית של גן עדן", היה בין ששת המועמדים הסופיים לפרס IMPAC דבלין הבין-לאומי.
 
קישור להמלצה: http://www.nuritha.co.il/?l=he&a=343346 

כתוב ביקורת על הספר