אוליב קיטריג'

אוליב קיטריג'

אוליב תגרום לכם לצחוק, להנהן בהבנה וגם להתעוות בכאב או להזיל דמעה או שתיים. בסיום הספר תרגישו נדהמים מיכולתה של סטראוט להפיח חיים בדמות הכעוסה הזאת ובאנושיותה הכובשת, החודרת כל עמוד ועמוד.

אוליב קיטרידג', מורה בגמלאות בעיירת חוף קטנה במיין, היא הדעתנית של העיר, דמות מורכבת ולעתים תכופות בלתי צפויה. יהיו שיתארו את אוליב כשתלטנית או חטטנית ביותר, אחרים יתארו אותה כאדישה לגמרי, ויש שיאמרו שהיא האדם הטוב ביותר שפגשו מעודם.

אוליב ממלאת תפקידים ראשיים או משניים בחיי רבים, תמיד במידה רבה ומדויקת של תובנה פסיכולוגית, כעס, חמלה ותרעומת עמוקה. סביבה חגות דמויות שונות, כמו זמרת בארים הרדופה על-ידי אהוב מעברה; בעלה של אוליב, המחובר אליה בקשר נישואים שבור וחזק בו-זמנית; גבר צעיר המתגעגע לאם שאיבד, שעצם נוכחותה של אוליב מהווה לו נחמה, בעוד בנה שלה חש נרדף בשל הרגישויות העוצמתיות של אוליב.

אליזבת סטראוט היא סופרת שספריה "איימי ואיזבל" שיצא לאור בעברית ו" Abide with me ", זיכו אותה בפרסים רבים, וביניהם פרס ה"שיקגו טריביון".

היא חיה בניו יורק.

"אוליב קיטרידג' של אליזבת סטראוט הוא רומן שיכבוש את לבכם בזכות יכולתה של הסופרת להציג בפנינו את אחת הדמויות המרתקות ביותר בספרות בת זמננו".

- וושינגטון פוסט

כתוב ביקורת על הספר