גורלו של ליצן

גורלו של ליצן

טרילוגיית האיש הזהוב * ספר שלישי

גורלו של ליצן

מאת מחברת טרילוגיות הרואים למרחק וסוחרי הספינות החיות

רובין הוב

רובין הוב, המוכרת היטב לקורא העברי, עושה את הצעד האחרון בטרילוגיה עוצרת הנשימה של האיש הזהוב, שבה סיפורו של פיץ-אביר הרואה למרחק מגיע לשיאו, ומוכיחה לקוראיה כי דמיונה עשיר יותר מכל אשר העזו לקוות.

גורלו של ליצן

המתנקש, המרגל ואדון האומנות פיץ-אביר הרואה למרחק, הידוע ברבים כאיש המשמר טום תלתל-גירית, התבסס היטב בחצר המלכה בטירת הצבי. רק מעטים יודעים על עברו הסבוך, האגדי, ועל הקורבנות שהיה עליו להקריב למען הממלכה. מעטים עוד יותר יודעים שהוא נושא את קסם האומנות המלכותי. עם הנסיך נאמן, עם מורו, המתנקש הזקן, צ'ייד, ועם תיק הגולם בעל האומנות החזקה ביותר, פיץ-אביר יוצא לעזור לנסיך במשימה, שבסופו של דבר עשויה להבטיח שלום בין שש הדוכסויות לאיי החוץ, וכן להבטיח לנאמן את ידה של הנארצ'סקה אליאניה.

הנארצ'סקה הטילה על הנסיך משימה איומה: לכרות את ראשו של הדרקון הלכוד בקרח, אש-קרח האגדי. אך לא כל שבטי איי החוץ תומכים במאמץ של הנסיך לכרות את ראשו של מגינם, ונדמה כי כוחות אפלים יותר עומדים מאחורי תביעתה של הנארצ'סקה. כאשר הנסיך וחברי המשושה שלו מפליגים לדרכם, פועל פיץ-אביר לגלות את האמת מאחורי הקלעים, לטפל בתיק החולה ולחזק את קסם האומנות שלהם, בעודו מתייסר על ההחלטה שקיבל להשאיר את הליצן, חברו היקר ביותר, מאחור. זאת לאחר ששמע את נבואת הליצן כי אם ייסע, ימות."המחברת מעיפה את כל הכדורים באוויר בביטחון מלא, ונותנת אפיונים מדויקים. האינטריגות וההונאות של חצר המלכות של הרואים-למרחק הן מטווה של קורים וחיבורי- חיבורים, בעוד העלילה... מראה מדוע |הוב| נמנית עם הקבוצה המובילה של סופרי הפנטזיה".

פבלישרס וויקלי


"מגוון מדהים של דמויות, רבות מהן אנושיות, וכולן משורטטות ברגישות לפרטי פרטים".

בוקליסט

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר