חזיונות מסוכנים

חזיונות מסוכנים

האנתולוגיה חזיונות מסוכנים של הארלן אליסון פורסמה ב-1967 ושינתה את  המדע הבדיוני.

רבים מהחוקים שאליסון הציב כקווים מנחים לספר זה – דחיקת הגבולות, השמדת האיסורים, השימוש בפרוזה ניסיונית – העסיקו יוצרים רבים בשנות השישים, אך הוא היה הראשון להצמיד אותם בין שתי כריכות קשות בכוח ובנחישות שעשו אותם לבלתי ניתנים להפרכה.

ספר זה עמד במבחן הזמן. הוא היה פסגה ומשואה ותבנית ללא מעט מהדברים שהתרחשו בשלושים וחמש השנים שעברו. וכעת הוא שוב מגיע, בפורמט חדש, בוהק ונוצץ ומוכן לסנוור דור חדש של קוראים, ולהאיץ את מהלך לבם של אלו שקראו אותו לפני שלושה עשורים וחצי כאשר יצא מהדפוס.
לאנתולוגיה המחודשת מצורפת הקדמתו המקורית של אייזיק אסימוב וההקדמות המופלאות,  אז ועכשיו, של הארלן אליסון.
בין כותבי הסיפורים: הארלן אליסון, לסטר דל ריי, רוברט סילברברג, פרדריק פול, פיליפ חוזה פארמר, מרים אלן דה'פורד, רוברט בלוך, בריאן אולדיס, פיליפ ק דיק, לארי ניבן, פריץ לייבר, פול אנדרסון, קרול אמשווילר, תיאודור סטרגן, ר א לאפרטי, גון ברונר, נורמן ספינארד, רוגר זילאזני ,סמואל ל דילייני ועוד מענקי זאנר המדע הבדיוני.

הארלן אליסון הוא אחד היוצרים החשובים של המדע הבדיוני. אליסון כתב וערך 75 ספרים; יותר מ-1,700 סיפורים, מסות, מאמרים, וטורים בעיתונים; שני תריסרי מחזות לטלוויזיה – עליהם קיבל את פרס המחזה המעולה ביותר של גילדת הסופרים של אמריקה ארבע פעמים; הוא זכה פעמיים בפרס אדגר אלן פו של סופרי המסתורין של אמריקה, שש פעמים בפרס בראם סטוקר של איגוד סופרי האימה (כולל פרס על מפעל חיים ב-1996), שלוש פעמים בפרס נבולה, שמונה וחצי פעמים בפרס הוגו, והוא מגדולי כותבי הסיפור הקצר האמריקאי שעדיין חיים בינינו.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר