ים של פרגים

ים של פרגים

מאת: אמיטב גוש
בלבה של הסאגה המופלאה עומדת ספינת עבדים ישנה, האיבּיס. נפל בגורלה לצאת למסע סוער באוקיינוס ההודי, וייעודה להשתתף במלחמות האופיום של סין במאה התשע-עשרה. הצוות כלל ערב-רב של מלחים ונוסעים סמויים, פועלים קשי יום ואסירים. בעידן הקולוניאלי הסוער הזה הפגיש הגורל חבורה מגוונת של הודים ובני המערב – ראג'ה שפשט את הרגל, עבד אמריקאי משוחרר ממוצא מוּלטי, אלמנה הינדית ויתומה צרפתייה בעלת נשמה חופשית. אט-אט הם מנתקים את קשרי המשפחה הישנים שלהם, וכמו מקביליהם ההיסטוריים לומדים לראות זה בזה ג'אהאי-בּאי, אחים לספינה. וכך נוצרת שושלת מוזרה שתקיף יבשות, גזעים ודורות.
ההרפתקה ההיסטורית רחבת היריעה מאת אמיטב גוש, מדלגת משדות הפרג הפורחים לגדות הגנגס, אל הים הסוער, ומשם אל הרחובות הסואנים של קנטון. אבל הפנורמה האנושית ושלל הדמויות המשקפות להפליא את ההיסטוריה הקולוניאלית של המזרח הרחוק הן שמפיחות חיים בים של פרגים, יצירת מופת מאת אחד מטובי הסופרים בעולם.
 
אמיטב גוש הוא סופר עטור פרסים, מהידועים בסופרי הודו הכותבים באנגלית. זוכה פרס דן דוד וס' קלארק, מחבר רבי-מכר כמו ארמון הזכוכית. הוא חי על קו כלכותה-גואה-ברוקלין.
 
 מאנגלית: אינגה מיכאלי
 
"תיאור מופלא של הודו בשנות השלושים של המאה התשע-עשרה – הריחות, הפולחנים, העוני המשווע... גסות ואלימות, אכזריות ופטליזם, לצד הבזקים של רגשנות ושל טוב לב. ים של פרגים איננו כתב אישום אנטי-קולוניאלי וגם לא תיעוד דידקטי; זהו סיפורם של גברים ושל נשים בני כל הגזעים והקַסְטות, הדחוסים על סיפונה של ספינה ששטה במים השחורים בהפלגה הגוזלת מהם את כבודם ומסתיימת בסערה... יצירה מרגשת מאוד".
מייקל ביניון, הטיימס (לונדון)
 

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר