סדרת הקנטוס של היפריון

סדרת הקנטוס של היפריון

בשנות ה-80, דן סימונס היה סופר שהתחיל רק את הקריירה שלו, וכדי להשלים את ההכנסה, הוא היה מורה בבית ספר, שקיבל לידיו את כיתת המחוננים. היה לו רעיון שהתגלגל בראש, משהו שהוא לא הצליח לבנות עד הסוף והוא החליט להציג את הרעיון בפני התלמידים שלו. הוא העלה את הרעיון כתרגיל מחשבתי, כאשר הילדים יכלו לדבר עליו ולפתח את הדמיון ואת המחשבות שלהם. הרעיונות האלו הפכו להיות היפריון. כדי להבין את היפריון ואת גודל היריעה שלו, צריך לחשוב על הספר כפסיפס. כאשר מסתכלים על כל אחת מהאבנים, היא נראית מיוחדת בפני עצמה, אבל כאשר מביטים מרחוק, מסוגלים לראות את כל הסיפור, וכך בדיוק בנוי הסיפור.
לפי המסורת של סיפורי קנטרברי, קבוצת עולים לרגל, מתקבצים על מנת להגיע למעוז חפצם, השרייק, יצור אלמותי ואפוף מסתורין, בעל ארבע זרועות, מכוסה כל כולו בשריון חודים שמסוגל להעניק לכל אדם משאלה אחת בלבד. העולים לרגל יודעים שמבין כולם, רק אחד יקבל את משאלתו, בעוד שכל השאר ימותו משופדים על עץ הפלדה שלידו הוא ניצב. לכל אחד מהעולים לרגל יש את הסיפור שלו, את האבן שלו בפסיפס הגדול שמרכיב את העולם העתידני של היפריון, שכולל את ההגמוניה האדירה של האנושות, את המנושלים שהוגלו ממנה ואיבדו את צלם האנוש שלהם, את האינטילגנציה המלאכותית שעובדת בשירות ההגמוניה והפלנטה היפריון עצמה וקברי הזמן. סדרת היפיריון חוקרת את אותו העולם ואת העולים לרגל המחפשים את הגאולה מול פניו החתומות של השרייק.
הסדרה כולה מוצעת עכשיו בבאנדל אחד גדול, שיעביר אתכם מאות שנים קדימה בזמן אל אחד מסדרות המדע הבדיוני המרתקות ביותר שאי פעם נכתבו.


ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר