אילוף המלכה

אילוף המלכה

קתרין פאר היא אלמנה בת שלושים, אשר שמחה סוף כל סוף להינשא לאהוב ליבה, אך היא מקבלת הצעת נישואין נוספת מאדם המבוגר מספיק להיות אביה וכבר קבר ארבע נשים – הנרי השמיני – ולהצעה כזאת לא ניתן לסרב.

לקתרין אין ספק כי הסכנות האופפות אותה הינן רבות: המלכה הקודמת שרדה רק ששה-עשר חודשים, וקודמתה פחות מחצי שנה. אבל הנרי מעריץ את כלתו החדשה והאמון שקתרין מעניקה לו מאחד את המשפחה המלכותית יחדיו והיא מאגדת סביבה חוג לימודים התומך בקידום הרפורמה בכנסייה האנגלית, בעוד כוחות האפיפיור הקתוליים מנסים להדק את שליטתם.

כמנהיגת הרפורמים והאישה הראשונה באנגליה שאי פעם הוציאה ספר בשמה, קתרין מתגלה כאישה עצמאית ובעלת דעות משל עצמה. אך כאשר מאבקים דתיים מזעזעים את אנגליה, אנשי הכנסייה הישנה יעשו הכול על מנת להיפטר מאותה מנהיגה ולהושיב מלכה אחרת על הכס על מנת לקדם את האמונות שלהם. טבעת החנק מתהדקת יותר ויותר, וקתרין צריכה לתהות האם אהבתו של המלך תוכל להמשיך ולהגן עליה לעד.

פיליפה גרגורי, סופרת רבי המכר של "בת בולין האחרת" ו"ירושת בולין", חוזרת אל סדרת רבי המכר שלה על שושלת טיודור וממשיכה לתאר את חצר מלכותו של הנרי השמיני.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר