לצאת מתקיעות

לצאת מתקיעות

כשאנו ניצבים מול משבר בעבודה או בחיינו האישיים, אנו מנסים לפלס את דרכנו קדימה באמצעות השקפות העולם והדפוסים הישנים שלנו. עד מהרה אנו מבינים שזה לא עובד ומגיעים למבוי סתום ולתקיעות. האנרגיה וכוח הרצון מתחילים להימוג; האמונה שלנו בעצמנו נראית פחות ודאית. אנחנו מתחילים שוב לשמוע את קולם המציק של ביקורת עצמית ושל ספקות ישנים בדבר היכולות שלנו והכיוון שבחרנו. נראה לנו שאנו שוקעים. בתחילה עשויות תחושות אלה לעורר דאגה, אך עלינו לדעת לזהות אותן כסימנים לתחילתו של תהליך חשוב. מצב המבוי הסתום – התקיעות, הכרחי להתפתחות שלנו. הוא יכול להוביל לדרך הבנה חדשה ולסוג חדש של מידע. התקיעות מזמינה אותנו להשיל את פחדינו ולנוע, להמיר וודאות בפגיעות, רגשנות בעומק רגשי ונוחות העולם המוכר, באנרגיה חדשה של חיים מרגשים ומאתגרים.
כולנו יכולים לחוש לפתע תקועים ואומללים. תחושות אלה עשויות לצוץ ברגעים צפויים: פיטורים, סיום מערכת יחסים זוגית, ילד שעוזב את הקן או מותו של אדם אהוב. אך הן עשויות לצוץ ברגעים בלתי צפויים: כשעבודת חיינו מאבדת את משמעותה בעינינו, כשאנו משתוקקים לאינטימיות אך לא מוצאים את בן הזוג הנכון או כשאנו כמהים לחדש את יצר ההרפתקנות בחיינו.
כשאנו תקועים, לעתים איננו מצליחים להבין שזהו משבר הכרחי; בלעדיו איננו יכולים לצמוח, להשתנות, ובסופו של דבר לחיות חיים מלאים יותר בכל תחום בחיינו. כדי לצאת מהמבוי הסתום ומהתקיעות עלינו לנוע באופן הדרגתי לעבר מקום חדש בחיינו. הספר לצאת מתקיעות מזמין אותך לבנות באופן עצמאי תוכנית פעולה שתאפשר לך להתקרב לעבודה ולחיים משמעותיים יותר.
טימותי בטלר הוא פרופסור מן המניין בפקולטה לעסקים בהרווארד. הוא עוסק בפסיכולוגיה, בפסיכותרפיה ובייעוץ קריירה זה יותר מ 25 שנה.
"הספר מציע דרכים חדשות לחשוב מי אתם באמת, ומה גורם לכם אושר." הוושינגטון פוסט
כותב ההקדמה למהדורה העברית: יגאל ורדי
כותבת אחרית דבר למהדורה העברית: ליאורה בר - נתן

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר