העונה החמישית

העונה החמישית

זאת הדרך שבה העולם מגיע לקיצו. שוב.

 

אסוּן היא מורה בעיירה הקטנה טירימו. היא מגדלת את בנה ובתה עם בעלה הפחח. החיים שלה נראים פשוטים, אבל היא מסתירה סוד נורא. לאסוּן יש כוחות אורוגניה שמסוגלים להציל את העולם או להחריב אותו, וכעת מסתבר שגם הילדים שלה מסוגלים להשתמש בכוחות הללו. בעולם שעובר אסונות אקולוגיים איומים בכל כמה מאות שנים, איך היא תוכל להגן עליהם מההמון הזועם?

 

דאמאיה היא ילדה שמגלה את כוחות האורוגניה ויוצאת למסע אל המאזן, האקדמיה שמלמדת ילדים כיצד להשתמש באורוגניה לתועלת הציבור ומגינה על האורוגנים מפני שאר האנושות. היא תגלה מהר מאוד כי המאזן יכול להיות מסוכן יותר מכל אדם שממתין לה בחוץ.

 

סיאניט היא אורוגנית מורשה של המאזן שיוצאת למשימות ברחבי העולם. למשימה האחרונה שלה, שהיא אולי המסוכנת מכול, היא נשלחת עם אחד האורוגנים החזקים ביותר בעולם, שככל הנראה איבד את שפיותו.

 

שלוש הנשים יצאו למסע בעולם שבור ונתון לאסונות שבו הן יצטרכו למצוא את מקומן ואת יכולותיהן ולהתמודד עם הסודות הקדומים והנוראים של העולם.

 

נ. ק. (נורה קייטה) ג׳מיסין היא יועצת קריירה, בלוגרית פוליטיקה וזללנית מקצועית שחיה בניו יורק. היא כותבת מגיל עשר, אף שעבודותיה הראשונות לעולם לא יראו אור. "העונה החמישית"  ושני המשכיו זכו בפרס הוגו לספר הטוב ביותר והיא האישה השחורה הראשונה שזכתה בפרס זה והראשונה שזכתה בפרס שלוש שנים ברציפות על ספרי טרילוגיה אחת.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר