הצילו ! הקרחון שלנו מפשיר !

הצילו ! הקרחון שלנו מפשיר !

הצילו! הקרחון שלנו מפשיר!!
שינוי והצלחה בנסיבות של אי-וודאות
 
מאת ג'ון קוטר והולגר ראת'גבר
 
"היה הייתה מושבת פינגווינים שגרה באנטארקטיקה הקפואה, על קרחון..." כך מתחיל הסיפור המקסים שכתבו ג'ון קוטר והולגר ראת'גבר, תוך התבססות על עבודתו פורצת הדרך ועטורת הפרסים של קוטר בתחום הטמעת שינויים וניהול שינויים בארגונים.
תהליכי שינוי הם תהליכים קשים, טעונים רגשית, ומורכבים מאוד ברמת הפרט, כל שכן ברמת הקבוצה, או הארגון. ספר זה נכתב במטרה לעודד חשיבה, לעורר השראה ולשמש בסיס לניהול מוצלח של שינויים – בארגונים וגם בכל סוג של קבוצה, מבנה חברתי, קהילה, ואפילו משפחה . הספר מספק פתרונות לסוגיות שמתסכלות את כולנו, בדרך שאינה מאיימת. הכלים המוצגים בספר להתמודדות מושכלת ומוצלחת עם סוגיית השגשוג וההצלחה - בעולם של תנאים משתנים וחוסר וודאות – מבוססים על מחקרים ועל ניסיון רב בשנים של המחברים.
בעזרת המשל הזה אנו למדים כיצד אפשר להפיק את השינוי הדרוש בכל סוג של קבוצה בשמונה שלבים. הפינגווינים של קוטר וראת'גבר מעניקים לנו את חווית המעבר דרך שמונת השלבים האלה, יחד עם דמויות טיפוסיות שכל אחד מאיתנו יכול לזהות מחיי היומיום שלו: הפרופסור, המנהיג הרוחני, המנהיג הדוחף לעשייה, נביא הזעם וכו'. 
עם חוש הומור לא מבוטל, ובשפה פשוטה וכובשת, "הצילו! הקרחון שלנו מפשיר!! יספק הנאה לכל אחד, ובו בזמן יעניק לו גם תובנות והדרכה יקרת ערך להתמודדות בעולם שהשינויים וחוסר הוודאות בו רק הולכים ומתעצמים כל העת.
 
ג'ון קוטר מאוניברסיטת הארוורד הוא מומחה בעל שם עולמי בתחום המנהיגות וניהול שינויים. הוא מחברים של 11 ספרים עטורי פרסים.  
הולגר ראת'גבר הוא מנהל בכיר בחברה לטכנולוגיה רפואית מתקדמת בארצות הברית.

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר