דימון

דימון

דימון הוא שם כולל לתוכנות מחשב קטנות הפועלות ברקע. הן מחכות לאירוע או למועד מסוים ואז נכנסות לפעולה. העולם המרושת שלנו מתקיים בזכות הדימונים, הם מאפשרים פעולות קטנות כמו הדפסה ועד לקניית מניות ומכירתן, אבל הם גם הופכים אותו לפגיע יותר.

עם פרסומו של ההספד על מותו של יוצר משחקי המחשב הנודע, מת'יו סובול, נכנס לפעולה דימון, שהיה רדום עד כה, ומתחיל שרשרת אירועים המאיימים לפרום את העולם המרושת. הדימון קורא את כותרות החדשות, מגייס סוכנים אנושיים ומורה על התנקשויות. כעת, כשסודותיו של סובול ירדו עמו לקבר, ושכבות נוספות של הדימון שלו נכנסות לפעולה, צריך הבלש פיטר סבק לעצור רוצח וירטואלי המשכפל את עצמו, לפני שזה יוכל לממש את תכליתו. וכדי להצליח במשימה, על סבק לגלות מהי אותה תכלית.

 

דניאל סוארז הוא יועץ מערכות עצמאי לחברות פורצ'ן 1000. הוא תכנן ופיתח תוכנות עבור תעשיות ההגנה, הפיננסים והבידור. סוארז הוא גיימר וחובב טכנולוגיה נלהב. הוא גר בלוס אנג'לס, קליפורניה. ספרו הראשון דימון, משלב ריאליזם טכנולוגי מעורר אימה ומתח לופת. הוא טווה מותחן מקורי וסבוך, לפי מיטב המסורת של מייקל קרייטון, ניל סטיבנסון וויליאם גיבסון. כל ספריו של סוארז ובהם ה"דימון" הפכו להיות רבי מכר.

 

"דניאל סוארז כתב מותחן כה מפחיד עד שאפילו הממשלה שמה לב אליו"  - אנטרטיינמנט וויקלי

 

 

תרגום: בועז וייס

ספרים נוספים שעשויים לעניין אותך

כתוב ביקורת על הספר